Pärast mitmeid harutamisi

Anna Knitting Design - Blogi

Kommenteeri
Hakkasin kuduma sviitrit NoviEst lõngapoele näidiseks. Alguses oli plaan, et ümmargusele passele tekib mingi muster, nt pahempidises koes triibud. Siiski selgus, et pakutud lõng on üsna vetruv ja koepind on liiga pingul vaatamata sellele, kui palju silmuseid luua.
Proovisin mitu korda ja jäin selle juurde, et tuleb lihtne labases koes sviiter ja midagi muud teeme pehmemast lõngast. Lõng on Nalle (Novita), 100 g/260 m, 70 % vill, 30 % polüamiid.
Huvitav, et kuigi lõng on jämedam, kui see, millest oli sama tegumoega sviiter eelmisest postitusest (too oli 100 g/350 m), on kude tihkem. Seega leiab kinnitust minu vana tähelepanek, et kuigi metraaž (inglise keeles yarn weight, ingliskeelses maailmas on olemas spetsiaalne skaala) loeb, ei tähenda seda, et sarnase metraažiga lõng käitub samamoodi. Loeb ka lõnga koostis ja tootmistehnoloogia. Mohäär on väga hea näide: tavaline mohäär 100 g/900-1000 m oleks selles liigituses lace weight ja seega justkui võrdne peenvillastega, aga on õhuline ja rohkem karvane, seega nõuab üldjuhul jämedamaid vardaid.
Praeguseks on kootud juba rohkem, kui näha alumisel pildil.

Lisa kommentaar

Email again: