Teistsugune ümmarguse passe konstruktsioon

Anna Knitting Design - Blogi

Kommenteeri
Võib küsida, kas kaks kudumit on sarnased või mitte. Küsimus polegi nii lihtne, nagu esimesel pilgul paistab. Muidugi on kõik sviitrid sarnased selle poolest, et on midagi, mis teeb nendest sviitrid.

Oleneb, kuidas asjale vaadata. Selge, et kõigil ümmarguse passega sviitritel on ühine joon ümmargune passe vaatamata sellele, kas passe on kirimustriga või mitte. Omakorda võib väita, et ka ümmargustel passedel võivad olla eri konstruktsioonid. Olen kudunud üsna palju nn 10, 12, 14, 16, 18, 20 silmuse sviitreid ( Ravelrys on olemas retsept, kuidas selline sviiter konstrueerida). Hiljem tegin Ilmava topi, kus passe kasvatused toimuvad teistsugusel põhimõttel.
Sellisel juhul tehakse korraga üsna palju kasvatusi (antud topi puhul 36, 40 või 44, olenevalt suurusest), siis kootakse pikem ports (10-12 rida) ilma kasvatusteta. Olenevalt suurusest, on 3-5 kasvatuste sektsiooni. Samas vaimus tegin sellise sviitri.
Siin on kudumistihedus pisut suurem kui Ilmava topi puhul. Nii et S-suuruse jaoks lõin sama arvu silmuseid, aga kasvatussektsioone on 4 ja mitte 3. Seega võib öelda, et see on üldjoontes samasugune sviiter. Auguline muster või selle puudumine ei ole oluline.

Lisa kommentaar

Email again: